Vidovec Bios pobjedom nad Međimurjem u osmini finala kupa

Objavljeno: 24.12.2011. 15:48

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Vidovec Bios plasirao se u osminu finala nacionalnog kupa, nakon što su u regionalnom finalu svladali rukometaše Međimurja...

Bila je to iznimno neizvjesna utakmica, na kraju je završila pobjedom od četiri gola za domaćina. Premijerligaš Međimurje se, unatoč problemima u klubu i kratkoći klupe, u Vidovcu predstavilo kao izuzetno zrela ekipa. Gosti su čak i vodili većinu prvog poluvremena, najviše 6:10 u 18. minuti.

No u samo pet minuta Vidovec izjednačava rezultat, da bi se na odmor otišlo neriješenim rezultatom. Predvođeni Vargom i Petekom, međimurski rukometaši se nisu predavali, a sredinom drugog dijela Vidovec Bios je u prednosti od tri gola, ali se gosti još jednom vraćaju te 10 minuta prije kraja ponovno imaju izjednačenje.

Predkraj susreta ipak je do izražaja došla kvaliteta i dužina klupe rukometaša Biosa, Vidaček, Malner, Jeftić, Breljak i društvo prelomili su susret i na kraju ostvarili pobjedu 27:23. U redovima Vidovec Biosa najefikasniji je bio Zoran Jeftić, koji je zabio osam golova ekipi u kojoj je igrao lani.

Ovime je Vidovec Bios ušao u osminu finala kupa, gdje su bili i lani, no preskočili su tu stepenicu zbog pogrešnog ždrijeb u HRS-u, te igrali u četvrtfinalu protiv Bjelovara, od kojeg su ispali nakon trilera sedmeraca.

Vidovec Bios – Međimurje 27:23 (13:13)

Vidovec. Osnovna škola u Vidovcu. Gledatelja: 500.

Vidovec Bios – Jeftić 8, Vidaček 3, N. Melnjak 1, Vincek 2, M. Melnjak, Breljak 2, Vujović, Lovrenčić 2, A. Melnjak 2, Turković, Balent, Čolak, Dobovičnik, Lilić, Malner 4(2), Sršen 3. Trener: Zvonimir Melnjak.

Međimurje – Kovačević, Goleš, Varga 6, Krajner 1,Matučec, Škrobar 2, Torner, Martinjak, Sklepić 3, Horvatić 2, Petek 9, Hajdarović . Trener: Radovan Patafta.