Veliki uspjeh varaždinskog plivanja: Martina Štefinec prvakinja Hrvatske!

Objavljeno: 28.07.2014. 10:08

U Zagrebu je od 24. do 27. srpnja na otvorenom 50-metarskom bazenu ŠRC Mladost održano prvenstvo Hrvatske u plivanju za sve dobne skupine na kojem je nastupilo ukupno 468 natjecatelja iz 30 klubova.

Pliva?ki klub Barok predstavljalo je ?etvero ?lanova: seniorka Tihana Gazdek, mla?a juniorka Lea ?eli?, te kadeti Martina Štefinec i Luka Cvetko.

Martina Štefinec nastavlja ostvarivati povijesne rezultate varaždinskog plivanja. Nakon  što je prije to?no godinu dana postala prva Varaždinka uop?e s medaljom s Prvenstva Hrvatske, Martina Štefinec sad je osvojila zlatno odli?je u utrci 100m prsno s rezultatom 1:21.99, ostvarivši najve?i osobni i klupski uspjeh do sada.

Osim zlata, doplivala je i do bron?ane medalje u utrci 200m prsno. Prošle godine, kada je bila ulazno godište kadetkinja, plivaju?i u kategoriji s godinu dana starijim djevojkama, Martina je osvojila broncu, a ovo je prvi puta da je pliva?ica jednog varaždinskog pliva?kog kluba postala državna prvakinja. Odli?nim rezultatom na 100 prsno, Martina je izborila i popodnevno B (juniorsko) finale u kojem je bila 10. U dvostruko dužoj dionici, na 200 m prsno Martina je osvojila bron?anu medalju s rezultatom 2:59.52, te nastupila u C (mla?e juniorskom) finalu. Vrijedi spomenuti i da je u utrci 100 slobodno na kraju bila 9., a na 200 mješovito 11.

Na kraju programa PH dodjeljivana su priznanja i nagrade za 10 najuspješnijih kadeta i kadetkinja prve sezone Mini Grand prix natjecanja. Martina je u zbroju rezultata cijele sezone zauzela 7. mjesto me?u pliva?icama.

Seniorka Tihana Gazdek nastupila je u utrkama 50, 100 i 200 prsno i zauzela 17., 44. i 27. mjesto. Kadet Luka Cvetko nastupio je u utrci 100 slobodno i zauzeo 15. mjesto. Mla?a juniorka Lea ?eli? nastupila je u utrci 200 prsno u kojoj je isplivala osobni rekord i zauzela 23. mjesto.

Ovim natjecanjem okon?ana je sezona 2013./14. za ?lanove PK Barok. Slijedi ljetni odmor, a treninzi u novoj sezoni po?inju 1. rujna.