"Varteks u malom" dostojanstveno se oprostio od Hrvatskog kupa

Objavljeno: 13.12.2012. 13:18

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

"Varteks u malom", odnosno nogometaši Zeline nisu uspjeli napraviti veliko iznenađenje u drugoj utakmici četvrfinala Hrvatskog kupa. Iako su nogometaši Damira Biškupa odigrali junačku utakmicu, Hajduk je na kraju slavio 2:0 i plasirao se u polufinale...

Prvu priliku na susretu imali su nogometaši Zeline, no Mesecov udarac zaustavila je greda. Nakon prilike gosti, Bile je u vodstvo doveo Antonio Milić u 13. minuti susreta.

U nastavku su domaći nogometaši imali nekoliko izglednih prilika, no ispriječio se vratar Kranjčec. Ipak četiri minute prije odlaska na odmor Mesec se našao u vrlo izglednoj prilici, no njegov udarac ponovo je zaustavila greda.

U drugom poluvremenu Zelina ostaje bez Fučeka u 53. minuti koji je pocrvenio, no to ih nije pokolebalo pa se Mesec ponovo našao u prigodi, no ovaj put ispriječio se vratar Hajuka Blažević

Kao što to obično biva, neefikasnost se  vratila nogometašima Zeline pa je Franko Andrijašević u 76. minuti postavio konačnih 2:0.

Za Zelinu je od prve minute igralo čak šest bivših igrača Varteksa, Šimek, Kristić, Grgec, Melnjak, Gluhak i Brlečić koji su kao i cijela momčad odigrali junačku utakmicu, no Hajduk je ipak iskoristio sve svoje prigode.

- Prema prikazanom na terenu vjerujem da smo zaslužili prolaz.  Imali smo nekoliko izuzetnih prigoda i vidjeli da se možemo nositi s Hajdukom iako nismo bili svjesni svojih kvaliteta - istaknuo je bivši igrač Varteksa,  Alen Gluhak koji je za Zelinu protiv Hajduka igrao na poziciji zadnjeg veznog.

U veznom redu igrao je još jedan bivši igrač Varaždina, Jurica Grgec koji je također istaknuo da je Zelina mogla proći u polufinale Hrvatskoga kupa.

- Da nije isključen Fuček tko zna što bi se dogodilo. Hajduk je s igračem manjem drhtao do samog kraja, no nama je nedostajalo koncentracije u ključnim trenucima. No, sam plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa veliki je uspjeh- zaključio je Grgec