Varaždinski robotičari u Popovači ponovno stigli do medalja

Piše: Josip Novak

Objavljeno: 24.02.2014. 11:11

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Na 2. kolu RobocupJunior roboti?ke lige održanom u subotu 22. velja?e u Popova?i, sudjelovalo je ?ak 58 ekipa iz cijele Hrvatske. Me?u njima su bile i ekipe iz Varaždinske županije, a roboti?ari su se natjecali u 4 kategorije - Robo Alka, Rescue A primary, Rescue A secondary i Rescue B.

Ekipe iz Varaždinske županije bile su uspješne i na spomenutom natjecanju te je ekipa Croatia u sastavu Ivan Kolari? i Filip Kuzminski s mentorom Ivicom Kolari?em osvojila 1.mjesto u Rescue B, a isti u?enici kao kapetani ekipa u kategoriji Rescue A secondary osvojili su 1. i 2. mjesto.

U najbrojnijoj kategoriji, Rescue A primary, u kojoj se ogledalo ?ak 30 ekipa, najuspješniji su bili Zagrep?ani, koji su ujedno ?lanovi Udruge Robofreak iz Varaždina. Uspjehu naših predstavnika doprinijela je ženska ekipa KONTO girls, jer su Nera i Maja Kuzminski osvojile odli?no 3.mjesto.

Ina?e, natjecanje je bilo dobro organizirano tako da je unato? brojnosti ekipa sve proteklo kako su zamislili organizatori.

Sljede?e, a ujedno i zadnje kolo bit ?e održano 22. ožujka u Dubrovniku, kada ?e najbolji izboriti plasman za odlazak na svjetsko RobocupJunior natjecanje u Brazilu u srpnju ove godine.