Uspješni nastupi atletičara Slobode na juniorskom PH u Varaždinu

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 30.06.2014. 08:49

Varaždin je tijekom vikenda bio doma?in Prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke, a tim je povodom obilježena i 25. godišnjica JUPEA-e (Juniorsko prvenstvo Europe u atletici Varaždin 1989.).

Bila je to prilika da se podsjeti na jednu od najve?ih sportskih manifestacija, koja je prije 25. godina okupila oko 1000 natjecatelja. Tako?er, podsjetilo se i kako stadion Slobode vjerojatno ne bi bio izgra?en, odnosno ne bi izgledao kao što izgleda danas, da JUPEA-e nije bilo.

O JUPEA-i je najviše govorio prof. Božidar Vu?eti?, koji je bio glavni tajnik u organizaciji tog natjecanja prije 25 godina, dok su varaždinski dogradona?elnik Vjeran Radeli? i dožupan Alen Kiši? pohvalili rad Atletskog kluba Sloboda isti?u?i kako je to jedan od najorganiziranijih klubova na ovom podru?ju. Predsjednik AK Sloboda Ivan Domislovi? je pak uputio inicijativu da se stadion Slobode preimenuje u stadion Artura Taka?a, velikog sportskog radnika i proslavljenog jugoslavenskog reprezentativca. Okupljeni su se složili oko inicijative te se istaknulo kako ima naznaka da se u Varaždinu ponovo organizira veliko me?unarodno natjecanje po uzoru na JUPEA-u, što bi ujedno omogu?ilo i da se stadion obnovi i preuredi.

Što se pak samog natjecanja ti?e, Atletski klub Sloboda ponovo je dobio državne prvake. Prvog dana natjecanja Mateja Jambrovi? osvojila je prvo mjesto na 100 m, dok je Vlatka Sekirnik bila prva na 100 m s preponama. Drugog dana natjecanja Mateja Jambrovi? bila je druga na 200 m, dok je tre?a bila Vlatka Sekirnik. Franja Želimorski je pak postala državna prvakinja u bacanju koplja. David Šalamon bio je drugi na 800 m.

Atleti?ari koji su osvojili prva i druga mjesta izborili su nastup za juniorsku reprezentaciju.