Uspješna generalka Podravine! U Ludbregu pao Dinamo!

Objavljeno: 20.08.2014. 20:29

Tri dana prije početka prvenstva Treće HNL, Podravina je u posljednjoj provjernoj utakmici pobijedila drugu momčad maksimirskog Dinama, minimalno ali slatko – 1:0!

Jedini pogodak postigao je već u 11. minuti utakmice popularni Meho, Nikola Valjak, iz kaznenog udarca kojeg je dosudio sudac Nino Vugrinec. Iako se činilo u tom trenutku da je to tek otvaranje revije pogodaka, gol Valjka ostao je jedini u susretu, u kojem je spomenuti najbolji igrač Podravine sudjelovao u još jednom bitnom detalju za razvoj utakmice. Na njemu je naime u drugom poluvremenu igrač Dinama Mamić napravio prekršaj za isključenje. Pocrvenio je i domaći vratar Luka Mikić, Varteksovo dijete koje je preko Istre upravo pred ovu sezonu pojačalo Podravinu, Mikić je naime crveni karton zaradio za prekršaj izvan kaznenog prostora, u izglednoj situaciji za Dinamovo izjednačenje.

Sve u svemu, Podravina je s tri zaključne pobjede u završnici priprema (Kalinovac 3:1, Borac Imbriovec 7:3, Dinamo 2 1:0) stvorila dobro ozračje pred početak prvenstva Treće HNL, u sklopu kojeg u 1. kolu Ludbrežani u subotu s početkom u 17:30 sati ugošćuju Višnjevac.