Start iz snova: Benko s dva gola potopio Istru

Objavljeno: 13.07.2013. 14:05

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Godišnji odmor na najboljem strijelcu prošle sezone HNL-a nije ostavio tragove letargije. Varaždinac Leon Benko (29) u novu je kampanju zakoračio u istom stilu u kojem je zatvorio vrata prethodne. Rijeka je u prvom kolu kod kuće deklasirala Istru sa 3:0, a Benko je zabio drugi i treći pogodak...

Na Kantridi najavljuju da će momčad koju vodi slovenski stručnjak Majtaž Kek biti još konkurentnija i boriti se za status prve pratilje Dinama, a Benko bi u tom projektu očito trebao biti vitalni kotačić. Premda je na jednom od zadnjih treninga zaradio lakšu ozljedu, to se u regionalnom derbiju, kojim je jučer otvorena Prva liga, nije vidjelo.

Pred oko 6.000 gledatelja, Benko je prvi pogodak zabio u 39. minuti, kada je glavom prebacio gostujućeg vratara Ježinu. Efikasnu večer Riječana zaključio je u 67. minuti prizemnim udarcem s desetak metara, nakon zbunjenih reakcija braniča Istre.

U domaćoj momčadi zaigrala su još dva Varaždinca: Josip Brezovec od prve minute, a Nikola Pokrivač od 74. Goran Mujanović nije ulazio u igru.

Riječani u četvrtak započinju svoj europski put. U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige kod kuće će dočekati velški Prestatyn Town.