Pobjeda Cedevite u hali Pionir za pola koša

Objavljeno: 22.10.2011. 10:06

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Košarkaši Cedevite uspješno su apsolvirali teško gostovanje u beogradskoj dvorani Pionir. Iako su na poluvremenu gubili osam pogodaka razlike, zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini i raspoloženom Warrenu na koncu su slavili protiv neugodne Crvene zvezde...piše Branko Barić za SportNet.hr

Momčad Dražena Anzulovića nije najbolje ušla u susret i već početkom druge četvrtine Zvezda je imala 24:12. Domaćini su do svoje najveće razlike stigli u 15. minuti kada su imali 30:16, no Cedevita se uz 13 pogodaka Warrena (i stopostotan šut iz igre) do velikog odmora približila na svega minus dva (42:40).

Dobru igru s kraja druge četvrtine Cedevita prenosi i u nastavak. Warren je nastavio s odličnom igrom, a njegova trica u 30. minuti dovela je Zagrepčane na plus deset (68:58). Crveno-beli nošeni Nemanjom Nedovićem ipak malo po malo vraćaju se u susret, a poenima Čovića manje od dvije minute do kraja uspijevaju i izjednačiti.

Tada se kod gostiju ukazuje Marko Car s vrlo važnom tricom, a dalekometni projektil Matjaža Smodiša zapečatio je sudbinu Beograđana. Do kraja je Zvezda još nešto pokušavala, no uspjela je tek smanjiti na konačnih 90:91.

Prvo ime susreta je Warren s 24 poena i sjajnim šutom iz igre (10/13), a pratio ga je Car s 15 poena i šutom 7/10. Na drugoj strani Nedović je ubacio 17 poena uz savršenih 7/7 iz igre.

Piše: Branko Barić /SportNet.hr