Plitvica i Zelengaj nastavljaju s pobjedama, Srakari osigurali ostanak

Objavljeno: 31.05.2013. 09:51

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:16

Na Tjelovo je odigrano 27. kolo prve Županijske lige Varaždinske županije. Vodeća dva kluba, Plitvica i Zelengaj ostvarili su tijesne pobjede protiv klubova iz općine Cestica, Dinama i Poleta...

Plitvica je protiv Poleta slavila rezultatom 2:0, a golove su postigli Luka Tomašić i Matija Horvat, oba u drugom poluvremenu. No, ekipa Andrije Balajića se vrlo solidno držala na terenu, a Balajić je ponovno igrao. Kod 2:0 za goste, domaćin se mogao možda i vratiti u susret, putem kaznenog udarca u 84. minuti, ali ga Marko Vidrač nije iskoristio, te je rezultat ostao 0:2. Polet je ovu utakmicu igrao kao domaćin u Otok Virju, a najavljuju da će igralište u Cestici, popularna "Graba" biti spremna za posljednje kolo, 9. lipnja.

Zelengaj je imao dosta problema s Dinamom iz Babinca, no u susret su ušli bez nekolicine igrača, a potom se ozlijedio već u 10. mnuti i Dario Vitez, tako da su gosti, koji se bore za ostanak poveli 2:0, no Zelengaj je do odmora poravnao omjer. Nakon četiri gola u prvom, u nastavku gledatelji gledaju čak pet golova, gdje je pitanje pobjednika, odnosno tri boda, domaćima donio Soldatek u 86. minuti.

Odlične igre s proljeća, nastavlja Sračinec, te je praktički osigurao ostanak u ligi, u ovom kolu su svladali Udarnik 32, a važnu pobjedu je ostvario i Nedeljanec protiv Jalžabeta. Šemovečka Mladost to je propustila učiniti na domaćem terenu protiv Novog Marofabi mogla imati velikih problema s ostankom u ligi.

Rezultati 27. kola:Nedeljanec – Jalžabet 3:0, Zelengaj – Dinamo 5:4, Mladost – Novi Marof 1:2, Bednja – Zadrugar 4:2, Rudar – Dubravka 3:0, Obreš – Sloga 2.2, Sračinec – Udarnik 2:0, Polet – Plitvica 0:2.

Poredak: 1. Plitvica 67, 2. Zelengaj 62, 3. Rudar 47 60, 4. Dubravka 48, 5. Bednja 46, 6. Novi Marof 42, 7. Jalžabet 39, 8. Polet 37, 9. Obreš 36, 10. Sloga 36, 11. Sračinec 30, 12. Zadrugar 28, 13. Nedeljanec 25, 14. Dinamo 22, 15. Mladost 19, 16. Udarnik 32 15.