Miljenko Mumlek: Nedostajao mi je ovaj adrenalin, teško mi je dati gol

Objavljeno: 06.10.2012. 11:34

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:15

Malonogometaši Novog Marofa, od subote s novim imenom MNK Novi Marof Reflex, poraženi su i u 2. kolu 1. Malonogometne lige, od Kijeva, rezultatom 4:2,. Bila je to utakmica u kojoj su Marof?ani bili bolja ekipa, no nisu znali realizirati svoje brojne prigode. Bilo je to i prvo predstavljanje Miljenka Mumleka novomarofskoj publici, a ostavio je odli?an dojam...

Novomarof?ani su po?eli bez Mumleka u sastavu, sa Žugecom na golu te Krasni?ijem, Martanom, Petri?em i Turkovi?em u igri. Gosti su se orijentirali na branjenje svojeg gola i kontranapade. Doma?in je ve? na po?etku u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, no Petri? i Krasni?i nisu se upisali u strijelce. Mumlek u igru ulazi u 8. minuti, i odmah ima sjajnu prigodu, ali odli?ni vratar Miškovi? brani.

Promašaje Marof?ana kaznio je na drugoj strani reprezentativac Babi?, za vodstvo gostiju. Novomarof?ani dominiraju i stvaraju šanse, Hruškar poga?a stativu, a uo?i odmora Babi? i povisuje prednost.

U nastavku ista slike, Petri?, Mumlek i društvo pritiš?u goste, ali ponovno ne poga?aju. S druge strane, Kijevljani uskoro imaju i 0:4. Deset minuta prije kraja, trener Mami? igra bez vratara i vrlo skoro Petri? smanjuje na 1:4.

Gosti jedva da su izašli iz svojeg prostora Novi Marof je imao veliku dominaciju, a Mumlek je ponovno u nekoliko navrata mogao posti?i i svoj prvijenac. Iako za koji tjedan navršava punih 40 godina pokazao je odli?nu pripremljenost, ali i veliku želju za igrom te ?e definitivno biti veliko poja?anje za jedinog nogometnog prvoligaša u Varaždinskoj županiji.

- Odli?an je osje?aj, nedostajao mi je taj adrenalin, natjecateljska utakmica. Bio je prisutan taj naboj, puno gledatelja, prava atmosfera. Moram ?ak priznati da je bilo i malo treme uo?i susreta. Nisam zadovoljan, jer mislim da smo morali pobijediti danas, nezasluženo smo poraženi - kazao je nakon susreta Miljenko Mumlek.

Iako su svi bili vrlo zadovoljni njegovom igrom, ne i sam Mumlek, koji je bio prili?no samokriti?an.

- Nisam zadovoljan, mogao sam okrenuti utakmicu. Imao sam odli?nu šansu kod 0:0, potom i u nastavku, propustio sam pet zicera ukupno - isti?e Mumlek.

No, posti?i gol na malom nogometu ipak je malo kompliciranije, nego na velikom. Sve to je i stvar treninga, a Mumlek ih dosad ima tek nekolicinu, jer je tek prije dva tjedna prihvatio ponudu Novomarof?ana da pomogne ekipi.

- De?ki su me super prihvatili, zadovoljan sam. Kada sam prije par tjedana po?eo s treninzima, želio sam malo isprobati gdje sam i koliko mogu. Ali evo sve je krenulo dobro i veselim se cijeloj sezoni koja je pred nama - isti?e Mumlek.

Ve? u idu?em kolu Novi Marof ?e na teško gostovanje u Solin, no ukoliko prezentiraju igru kao u marofskom susretu protiv Kijevljana, mogu se nadati uspjehu i na gostovanju.

Novi Marof Reflex - Kijevo 2:4

Novi Marof, dvorana Osnovne škole. Gledatelja: 300. Suci: Petir, Bru?i?, Medved.

Strijelci: 0:1 Babi? (10), 0:2 Babi? (19), 0:3 Mijat (28), 0:4 Sunko (30), 1:4 Petri? (31), 2:4 Krasni?i (40).

Novi Marof Reflex - Žugec, Krasni?i, Hruškar, Saka?, Petri?, Cvek, Turkovi?, Bakšaj, Martan, Mumlek, Ki?in, Petri?, Jendrok. TRener: Goran Mami?.

Kijevo - Miškovi?, Babi?, Bakula, Žumberac, Mijat, Šamija, Mati?, Jelov?i?, Palavra, Sunko. Trener: Teo Strunje.