"Bumbari" do visoke pobjede protiv "fenjeraša"

Objavljeno: 03.10.2011. 09:17

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Nogometaši Varteksa došli su do očekivane pobjede u Varaždinskim Toplicama. Lokalni županijski drugoligaš Mladost nije bio veća prijetnja „bumbarima“ koji su slavili sa 7:0.

Bila je to jednosmjerna utakmica od samog početka. Čim je sudac označio početak susreta počela se igrati „viktorija“ na gol domaćina koji se cijelu utakmicu grčevito branio.

Domaćin se odupirao agresivnim i pobjede željnim „bumbarima“ samo 35 minuta, a onda je napadač Varteksa Filip Dolenc sigurno realizirao asistenciju svog stopera Ivana Tomaškovića.

Utakmica je definitivno riješena u prvim minutama drugog poluvremena. Odmah na početku drugog dijela Tomašković je pokušao dugom loptom pronaći svoje napadače no lopta je preskočila i natrčalog Gorana Vargu i domaćeg vratara i završila u mreži za povećanje vodstva.

Dvije minute kasnije već je bilo 3:0. Tomašković je izveo slobodan udarac sa 20 metara od gola domaćih i elegantno prebacio loptu preko živog zida u mrežu.

Povećanje vodstva nije usporilo „bumbare“ koji su nastavili napadati. Prilike pred golom Mladosti su se redale kao „na tekućoj vrpci“ i bilo je samo pitanje koliko će još golova demotivirani igrači Mladosti primiti do kraja susreta.

Do kraja susreta u strijelce se dva puta upisao Goran Varga, a po jednom Nikola Drožđek i Dinko Solić za pobjedu od 7:0.

Visoka pobjeda sigurno će pridonijeti većem samopouzdanju „bumbara“ uoči za njih najvažnije utakmice u jesenskom dijelu sezone.

U nedjelju Varteksu u goste naime stiže lider prvenstva NK Obreš iz Svetog Ilije predvođen varteksovcima Zoranom Kastelom i Samirom Toplakom i bez sumnje očekuje nas pravi derbi na igralištu u Jalkovcu.

Obje ekipe zacrtale su si naime isti cilj - plasman u 1. Županijsku nogometnu ligu. Obreš je za sada tome bliži, ali „bumbari“ će sigurno imati nešto za reći na svom terenu pred nekoliko stotina svojih glasnih navijača.

Uspiju li pobijediti Obreš, to bi potpuno zakompliciralo stanje na čelu prvenstvene ljestvice i do kraja prvenstva vodila bi se „mrtva utrka“ za plasman u viši rang natjecanja.