Varteks pobjedom u gradskom derbiju krenuo u prvenstvo

Objavljeno: 14.08.2011. 22:36

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

U povijesnoj, prvoj ligaškoj utakmici, nogometaši „novog“ NK Varteksa su u „gradskom derbiju“ u sklopu 1. kola 2. ŽNL Istok, na igralištu u Biškupcu svladali Mladost sa 4:1 i pokazali da ve? u svojoj prvoj sezoni „novi“ NK Varteks može ambiciozno krenuti uzlaznom putanjom.

Bila je to fantasti?na predstava igra?a NK Varteksa koji su pred 250 gledatelja, od ?ega oko 150 svojih navija?a, deklasirali svoje doma?ine i lako ih svladali sa 4:1.

Golove za Varteks postigli su Dolenc, Poljan i Posinovec, dok je jedan gol za Varteks postigao i igra? Mladosti Ben?ek, no igra? utakmice bio je desno krilo Varteksa Goran Varga koji je upisao ?ak tri asistencije, a kod ?etvrtog gola za Varteks upravo je on natjerao obrambenog igra?a Mladosti na pogrešku koja je rezultirala golom.

Varga, ina?e igra? koji ima i tre?eligaškog iskustva, se tako ve? u prvoj utakmici dokazao kao najve?a napada?ka snaga NK Varteksa. Njegovi prodori po desnoj strani, u suradnji sa desnim bo?nim Markom Bosiljem, izlu?ivali su doma?e igra?e koji nisu uspijevali prona?i „lijek“ za njihovu dobru suradnju.

Pokazalo se i da NK Varteks u sredini terena ima „mikroprocesor“ u vidu tandema Lon?ar - Martinez, finih veznih igra?a koji puno „rade“, daju tempo igri, razbijaju protivni?ke napade i daju mirno?u ostatku mom?adi.

Iskazao se i mladi Filip Posinovec, robusni napada? koji zna zadržati loptu u protivni?koj polovici i proslijediti je krilnim igra?ima i ofenzivnim veznim igra?ima u pravom trenutku. Svoju dobru igru Posinovec, ina?e strijelac povijesnog prvog gola za „novi“ NK Varteks, okrunio je i pogotkom u 23. minuti.

Varteks je ina?e pitanje pobjednika riješio ve? u prvih 25 minuta igre. Nakon po?etnog ispitivanja snaga, Varteksova rapsodija krenula je u 16. minuti kad je Filip Dolenc u srcu 16-erca prihvatio loptu koju mu je s desne strane proslijedio Varga, odli?nim driblingom prevario svog ?uvara i protivni?kog vratara i lijevom nogom proslijedio loptu u mrežu.

Pogodak je šokirao doma?ine koji su dvije minute kasnije primili i drugi gol. Recept je bio isti, Martinez proslije?uje loptu na desnu stranu za Vargu koji prolazi ?uvara i šalje oštru prizemnu loptu na 5 metara gdje se pojavljuje Marko Poljan koji je lagano plasira u mrežu kraj iznena?enog vratara.

U 25. minuti na sli?an na?in poga?a i Posinovec i utakmica je zapravo bila riješena. Do kraja poluvremena, u 34. minuti, Mladost je uspjela smanjiti izvrsnim udarcem Bojana Habuneka iz slobodnog udarca sa 20 metara.

No, igra?i NK Varteksa primljeni pogodak nije ni najmanje prestrašio te su i drugom poluvremenu nastavili s napadima. Velike prilike po?etkom drugog dijela promašili su Varga i Posinovec no Mladost te promašaje nije uspjela kazniti.

U 59. minuti Varga je još jednom, po tko zna koji puta na utakmici, probio desnu stranu i ubacio oštru loptu na pet metara, a igra? Mladosti Kristijan Ben?ek u pokušaju da je izbaci ispred protivni?kog napada?a, zabija je u svoju mrežu.

„Bumbari“ su zatim elegantno usporili igru, „sakrili“ loptu od protivnika i mirno priveli utakmicu kraju. U prvom ligaškom susretu ostvarili su visoku pobjedu i odmah zauzeli prvo mjesto na ljestvici 2. ŽNL Istok!

Ulazak Varteksa u 2. ŽNL pove?ao dozu ozbiljnosti natjecanja

Ulazak NK Varteksa u 2. ŽNL Istok podigao je izgleda razinu ozbiljnosti cijelog natjecanja. Doma?ini su i sami priznali da su se danima pripremali za organizaciju susreta protiv gradskog suparnika.

Možda i prvi puta u povijesti županijskog ranga natjecanja, bile su pripremljene posebne "tribine" za doma?e i gostuju?e navija?e, a utakmicu je pratilo i dvadesetak pripadnika Interventne jedinice policije PU varaždinske. Susret je ina?e protekao mirno, uz prijateljsko druženje doma?ih i gostuju?ih navija?a.

Ipak, na kraju se dogodio i manji incident kad su dvojica navija?a NK Varteksa pobjedu svoje mom?adi odlu?ili proslaviti paljenjem bengalki. Policijski službenici su intervenirali i priveli dvojicu mladi?a što je razljutilo i doma?e i gostuju?e navija?e.

NK MLADOST VARAŽDIN - NK VARTEKS VARAŽDIN         1:4 (1:3)

Igralište Mladost

Gledatelja: 250

Suci: Borak (Babinec), Svrta (Tomaševec), Cepanec (Trnovec)

Strijelci: 0:1 Dolenc (Varteks), 0:2 Poljan (Varteks), 0:3 Posinovec (Varteks, 1:3 Habunek (Mladost, 1:4 Ben?ek (Mladost) AG

Žuti karton: Slatkovi? (Mladost) – preoštar start

MLADOST: Habek, Ku?ar, Zorman, Boži? (od '35 Mati?), Žganec, Slatkovi?, Hruškar, Krsnik (od '59 Ben?ek), Vincek, Habunek, Golubi? (kap)

Trener: Josip Gavranovi?

VARTEKS: Klepa?, Silaj-Vrhovski, Lon?ar, Vida?ek, Posinovec (od '75 Ježovita), Martinez (kap) (od '80 Zajec), Dolenc, N. Drož?ek, Varga, Poljan, Bosilj (od '87 K. Drož?ek)

Trener: Denis Vida?ek