Matija Golubić // Foto: Varazdinski tjednik

Ludbreški “Messi” Matija Golubić zabio nevjerojatna 22 gola u jednoj utakmici!

Vrijeme objave:
19:49h // 19.09.2012.

Autor članka:
I. Tomašković / Varaždinski tjednik

Foto:
Dragutin Kliček / eVarazdin.hr

Mladi Matija Golubić, bolje rečeno ludbreški "Messi" u jednoj je nogometnoj utakmici zabio, vjerovali ili ne -  čak 22 gola! Mladi nogometaš Mladosti iz Svetog Petra kod Ludbrega sve je zabio iz igre, a kad se pohvalio prijateljima - nisu mu vjerovali...

Lionel Messi prošle sezone u dresu Barcelone i argentinske reprezentacije upisao se povijest nogometa, postigavši 68 pogodaka u jednoj sezoni.

Messiju je za 22 pogotka bilo potrebno pola sezone, a Matija Golubić, nogometaš pionira Mladosti iz Sv. Petra isto toliko golova zabio je -  u samo jednom susretu, upisavši se tako u anale ludbreškog nogometa.

Matija je uspjeh za sjećanje postigao na susretu 3. kola pionirske lige NS Ludbreg, u kojem je njegova Mladost iz Sv. Petra pobijedila vršnjake iz Apatije s čak 30:0!

Zanimljivo je da je sudac utakmice prestao pisati strijelce i rezultat nakon 22:0, jer mjesta više nije bilo, a Matija je dotad zabio 16 golova. Ostatak je pobrojao sam, uz pomoć gledatelja i trenera.

Prijatelji mu nisu vjerovali

Nakon nedjeljne utakmice Matija se pohvalio svojim prijateljima, no uopće mu nisu vjerovali.

- Prvo su mislili da ih muljam, jednostavno mi nisu vjerovali, a kada sam ih donekle uspio uvjeriti, bili su u čudu - rekao je za Varaždinski tjednik Matija.


Matija Golubić ispod dresa koji je nosio napadač Krunoslav Lovrek, najpoznatiji nogometaš iz ludbreškog kraja, koji danas u australskom Sydney FC dijeli mjesto u napadu s legendarnim Alessandrom Del Pierom

Igrač Mladosti sve pogotke protiv Dinama postigao je iz igre, a nakon susreta bio je vrlo zadovoljan.

- Svi pogotci pali su na sličan način. Stao sam na njihovih 16 metara, moji igrači nabacivali su mi duge lopte, a ja sam ih nemilosrdno pospremao u mrežu Apatinčana - dodao je učenik Elektrostrojarske škole u Varaždinu.

Uzor Messi, želja ipak - Podravina

Golubić, kojem je uzor Leo Messi, svoju karijeru započeo je u Slogi iz Slokovca, a sa svojom novom ekipom želi biti na samom vrhu lige.

- U Sv. Petru napravili su novi klub i pozvali me da dođem. Ekipa mi je odlična, svi dišemo kao jedno, a posebno motrimo na naše dvije cure Veroniku i Elenu, koje igraju kao i dečki- istaknuo je Matija.


"Junačke" momčadi pionira Mladosti iz Svetog Petra i Bukovčana 27 iz Velikog Bukovca

Matija bi želio igrati nogomet na višoj razini, a ističe da bi za to treba popraviti neke nogometne elemente koji mu nisu jača strana.

- Želio bih igrati barem za Podravinu, no tada bih trebao poraditi na sebi te poboljšati preciznosti dodavanja i manje “driblati”. U nekim segmentima sam dobar, no treba mukotrpno trenirati- rekao je Matija.

Iako je zadovoljan svojom sadašnjom ekipom, istaknuo je da će se najvjerojatnije vratiti u svoj bivši klub.

- Od sljedeće sezone sam junior, a vjerojatno ću se vratiti u Slogu iz Slokovca, gdje sam i počeo. Sloga se natječe u varaždinskoj Prvoj županijskoj ligi, pa bih tamo sigurno mogao napredovati - zaključio je mladi nogometaš.

Objavljeno u VARAŽDINSKOM TJEDNIKU
četvrtkom na kioscima

Svi juniori, pioniri i veterani u Varaždinskom tjedniku

Izvještaje sa svih utakmica juniorskih, pionirskih, te veteranskih liga koje se igraju na području Varaždinske županije, te strijelce i tablice možete četvrtkom naći samo u Varaždinskom tjedniku. Također, svaki tjedan Varaždinski tjednik prati jedan od derbija kola u pionirskim, juniorskim i veteranskim ligama, uz izvještaj s utakmice.

Imate li sportske vijesti zanimljive za objavu u Varaždinskom tjedniku, ili na eVarazdin.hr, možete ih poslati e-mailom na [email protected]


Komentiraj



Još na eVarazdin.hr:


Miljenko Ptiček danas je pušten iz pritvora

Na Županijskom sudu u Varaždinu danas počelo suđenje Miljenku Ptičeku

Na Županijskom sudu u Varaždinu danas, 19. lipnja počelo je…

bd_sloga_velika_nagrada_varazdinske_zupanije

Održana 58. Velika nagrada Varaždinske županije

Po iznimno sparnom i vrućem vremenu u nedjelju, 16. lipnja…

kune_ilustracija

Prevarili 74-godišnju Varaždinku i uzeli joj nekoliko tisuća kuna

U utorak, 18. lipnja, u Policijsku postaju Varaždin pristupila je…

Vlak_ilustracija

Tijekom ljeta vlakovi iz kontinentalne Hrvatske prema moru vozit će pojačano

HŽ Putnički prijevoz tijekom ljetne sezone pojačava vlakove iz kontinentalne…

Biciklijada

U utorak 14. Varaždinska biciklijada “Biciklom do zdravlja”

Zajednica športskih udruga Grada Varaždina u utorak, 25. lipnja, organizira…

Trakošćan 2

Šesti Festival motora i rock’n'rolla u Trakošćanu

Od 28. do 30. lipnja Trakošćan će biti u znaku…

savitljiva_zena

VIDEO: Ovo je vjerojatno najsavitljivija žena koju ste ikada vidjeli

Jeste li ikad vidjeli ovoliko savitljivu ženu? U videu koji…

Zagrebacki plesni ansambl

Dani suvremenog plesa: U subotu projekcija plesnog filma i videa u Kinu Galerija

U sklopu Dana suvremenog plesa održat će se projekcija plesnog…