Košarkaši Grafičara izborili prvu pobjedu u prvoligaškim kvalifikacijama

Objavljeno: 15.04.2014. 21:03

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

U 3. kolu kvalifikacija za A-1 ligu ludbreški Grafičar pobijedio je momčad Borova s 93:84. Ludbrežani su za razliku od utakmice prvog kola protiv Škrljeva odigrali odlično prvo poluvrijeme.

Nakon koliko toliko neizvjesne prve četvrtine (24:19) u drugoj dionici Ludbrežani su su bili jednako efikasni i čvršći u obrani za visokih 49:35 na poluvremenu.

Sve dobro iz 1, poluvremena kompromitirano je u 3. četvrtini u kojoj su primili čak 29 koševa i pustili goste da zaprijete.

Ključni detalj dogodio se 2,5 minute prije kraja 3. četvrtine, dotad najbolji igrač susreta Vilim Poljak zaradio je 4. osobnu i izašao iz igre. To se odmah osjetilo, pogotovo kada izlazi Bušić, gosti su došli na 74:78 početkom zadnje dionice.

Trener domaćih Cesar morao je vratiti i Bušića i Poljaka, uskoro Bušić pogodio tricu, spriječivši potpuni preokret Borova (sa 77:76 na 80:76). na 4=56 do kraja gostujući trener osjetio je priliku (80:78), no opet je Bušić 3,5 min. prije kraja podignuo tricom rezultat na 85:80, a onda još i ukrao jednu loptu u obrani i proigrao Poljaka koji je izborio namjernu grešku protivnika za još malo „kupljenog“ mira.

Borovo je ipak i dalje prijetilo, no na 1=58 do kraja dogodio se ključni trenutak, opet u režiji Andreja Bušića. Kod 87:82 on blokira suparnički šut za tricu, istrčao je kontru i mirno položio. A kad je nešto kasnije Poljak tricom podignuo na 92:82, slavlje je moglo početi.

Grafičar je svojim navijačima priuštio dramu iako se to nakon prvog poluvremena nije činilo. Ali povijesna prva pobjeda u prvoligaškim kvalifikacijama zbog toga je još slađa.

U slijedećem kolu Ludbrežani su gosti KK Gorice, po mnogima glavnog favorita za plasman u A-1 ligu.