Koka (opet) dobila Umag i osigurala naslov u Ligi za poredak

Objavljeno: 05.05.2014. 08:17

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometašice Koke su u 5. kolu Lige za poredak u Umagu pobijedile istoimenog domaćina 31:26, što im je već četvrti trijumf u međusobnim prvoligaškim susretima ove sezone.

S ovom pobjedom Kokice su zadržale niz nepobjedivosti u Ligi za poredak i definitivno potvrdile prvo mjesto u istoj, odnosno – ukupno gledano – 7. mjesto u Prvoj HRL. Kolo prije kraja varaždinske rukmetašice imaju četiri boda prednosti pred samoborskim Lavicama, a upravo će s njima u derbiju Lige – u subotu, 10. svibnja u varaždinskoj Areni – zaključiti ovo više nego uspješno prvenstvo.

Što se utakmice u Umagu tiče, Koka se od početka utakmice nametnula kao dominantna ekipa. Činjenica da su svoje jedino vodstvo Umažanke imale na samom startu dvoboja (1:0) dovoljno govori, sve nakon toga pripalo je Varaždinkama. U 5. minuti već je bilo 1:3, deset minuta kasnije Kokice su imale i plus tri (5:8), tih dva do tri gola prednosti održavale su i do odmora (12:15). U drugom poluvremenu ista priča, u prvom napadu rezultat je podignut na 12:16, domaće bi se uspjele primaknuti na dva pogotka zaostatka, ali je prava prijetnja izostala. I onda se Koka u samoj završnici potpuno odvojila, u 54. minuti još je bilo 26:28 nou zadnjih 6,5 minuta Varaždinke nisu primile pogodak, postigle tri za konačnih 26:31.

Ovom pobjedom je Koka, koju je u Umagu predvodila Ivana Dežić sa sedam svojih pogodaka, definitivno potvrdila da je značajno bolja ekipa od Umaga. U sva četiri međusobna prvenstvena susreta Kokice su slavile i stoga još više ostaje žal što je u onom najvažnijem međusobnom srazu, u četvrtfinalu Kupa, doživljen poraz (30:23). Šteta je što je ta utakmica igrana u najnezgodnijem mogućem trenutku, samo koji dan nakon poraza Koke u Osijeku kojim su Varaždinke izgubile priliku za plasman u Ligu za prvaka. Opet, neovisno o svemu tome, naslov najbolje ekipe Lige za poredak (skok za dva mjesta u odnosu na prošlo prvenstvo Prve HRL) kao i afirmacija brojnih mladih reprezentativki sezonu označavaju – više nego uspješnom.