Koka i treći puta u prvenstvenoj sezoni bolja od Umaga

Objavljeno: 06.04.2014. 11:10

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometašice Koke su u 2. kolu Lige za poredak pobijedile Umag 34:31, upisavši tako i treći trijumf u međusobnim prvoligaškim susretima ove sezone.

Ovom pobjedom, drugom uzastopnom u Ligi za poredak, Kokice su još više učvrstile vodeću poziciju u Ligi za poredak ili – ukupno gledano – 7. mjesto u Prvoj HRL. Imaju četiri boda prednosti pred samoborskim Lavicama, čak osam pred protivnikom iz ovoga kola, Umagom.

Da je pobjeda nad Umažankama izborena lagano – nije. Prvih se 20 minuta igralo gol za gol, a onda su Istrijanke čak i pobjegle, u četiri minute napravile su 4:0 seriju za 9:13 na semaforu. Ipak, Varaždinke su se do poluvremena vratile, nakon prvih 30 minuta bilo je – 15:15.

A onda su nastavak Varaždinke otvorile kako treba, već u prve dvije minute tri pogotka za 18:15, do 39. minute već je bilo i 22:17. Narednih 10 minuta Kokice su održavale prednost od 4-5 pogodaka razlike, međutim u završnici – nova drama. Od 48. minute i 28:24 prednosti Koke malo po malo je Umag smanjivao zaostatak i u 54. minuti uhvatio – 30:30. Ipak, potpuni preokret Varaždinke su spriječile, otišle opet na 32:30, Umag je uspio još samo zaprijetiti tri minute prije kraja (32:31), no Koka je s nova dva pogotka ponovno najefikasnije Ivane Dežić (ukupno 9 pogodaka) postavila konačnih 34:31.

Uz Dežić, Horvat i Domjan su postigle pet pogodaka, Maljak četiri, a prvi je strijelac utakmice bila Jelena Vidović iz ekipe Umaga, sa čak 13 pogodaka.

Idućeg vikenda Kokice igraju u Samoboru, uspjeh u toj utakmici (bar bod) značio bi vrlo vjerojatno i osigurano prvo mjesto u Ligi za poredak.