GRK Varaždin 29. ožujka u 19:25 sati postao prvak Premijer lige

Objavljeno: 30.03.2014. 08:26

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Novom pobjedom, protiv Bjelovara rezultatom 40:29, rukometaši Varaždina i matematički su osigurali naslov najboljeg. No zapravo je sve bilo jasno već u 25. minuti, kod 20:8...

Nije bilo dvojbe po pitanju pobjednika utakmice između Varaždina i Bjelovara niti uoči iste. U redu, zabranjeno je u sportu nešto određivati unaprijed, međutim razlika u kvaliteti ovih momčadi (i bodovnom saldu – čak 20 bodova viška na strani Dabrova) jasno je sugerirala rasplet utakmice koja je i matematički trebala odrediti prvaka Premijer lige. Dabrovi su naime tri kola prije kraja ovog dijela natjecanja imali pet bodova više od najbližeg pratitelja Poreča, protiv Bjelovara je trebao (barem) bod za definitivni status prvaka.

I to se sa zadnjim zvukom sirene utakmice Varaždina i Bjelovara dogodilo. Na kraju visokih plus 11 (40:29), međutim sve je bilo jasno već nakon 25 minuta igre. U 18. minuti su Bilogorci naime još imali koliko toliko prihvatljiv zaostatak (12:8) no u narednih šest minuta Dabrovi su nanizali 8:0 seriju, za 20:8 i – definitivnu odluku o pobjedniku te utakmice. Bilo je naime potpuno nerealno očekivati da se Bjelovar vrati i nadoknadi takav minus...

Odlični Balent i Grad na vratima (zajedno 22 obrane), nepogrešivi Sršen (5 pogodaka iz isto toliko pokušaja) i samo mrvicu manje ubojiti Tokić (6 golova iz 8 šuteva) te Kontrec (5 iz 6) sad su već standard dobre igre Varaždina. No ova je utakmica bila i u znaku Marka Težaka, bila je to jedna od najboljih partija ovog 21-godišnjaka, zabio je 4 pogotka iz 5 pokušaja, bolji je bio samo u jesenskim izdanjima protiv Moslavine i Buzeta.

Dva kola prije kraja Dabrovi imaju čak sedam bodova više od Poreča (doduše i utakmicu više). U preostala dva kola Varaždinci odlaze u goste pretposljednjem Medveščaku pa im dolazi Umag, koji će u toj utakmici tražiti svoju šansu za plasman među četiri momčadi koje će nastaviti prvenstvo u elitnoj – Ligi za prvaka.