Mujanović i Benko donijeli pobjedu Rijeci na Poljudu

Objavljeno: 29.04.2013. 01:26

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

U ovotjednom derbiju HNL-a, Rijeka je slavila na Poljudu protiv Hajduka, rezultatom 2:1, a strijelci za Riječane bili su naši Varteksovci, Goran Mujanović i Leon Benko.

Osim njih dvojice, boje Riječana branila su još dvojica ex-Varteksovaca, Josip Brezovec te vratar Ivan Mance.

Mujanović je prvi načeo mrežu Splićana, golom u 21. minuti, kada se nakon dodavanja Jugovića, Goran našao na pravom mjestu za vodstvo Rijeke na Poljudu.

A samo sedam minuta kasnije, strijelac je i Leon Benko, što je njegov 16. pogodak u sezoni. Opet je u središtu akcije bio Mujanović, koji je sjajno oduzeo loptu na sredini teren, dodao Benku, ovaj vuče te puca i pogađa.

Vrijedi svakako istaknuti i nesebičnost Gorana Mujanovića, koji nije želio potvrditi pogodak, već je blokirao obrambene igrače Hajduka i propustio da lopta uđe u mrežu za svojeg prijatelja i kolegu Leona Benka, trenutno prvog strijelca lige. Sve to priskrbilo je Mujanoviću i epitet najboljeg igrača ovog derbi susreta.

U nastavku igre, Hajduk je smanjio vodstvo preko Sušića, stisnuo Riječane, a Leon Benko je još jednom strijelac, no gol je poništen, jer je sudac procijenio da je Blažević loptu već imao u svojim rukama.

Hajduk je napadao, no nije do kraja utakmice uspio promijeniti ishod. Ovom pobjedom, Rijeka se probila na treće mjesto tablice.