Francuzi zaustavili Kauboje na putu prema finalu

Objavljeno: 11.08.2012. 10:56

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:15

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je u polufinalu Olimpijskih igara u Londonu od Francuske 22:25. U borbi za broncu Hrvatska će u nedjelju igrati protiv Mađarske, dok će se Francuzi u finalu suprotstaviti Šveđanima, piše index.

Naslov ovog teksta zapravo sve govori. Bilo je bolno, baš bolno. Po tko zna koji put francuske mrcine u obrani pokazale su se nepremostivom preprekom, a Thierry Omeyer je bio naprosto monstruozan. Francuzi su izgledali još bolje nego u četvrtfinalu kada su izbacili Španjolsku, a naši još nemoćnije i bezidejnije nego u bitci s tuniskim krvnicima, pa je šest pobjeda otišlo u vjetar. Istina, postoji još utjeha u vidu borbe za broncu, ali i eventualna medalja ostat će u sjeni novog francuskog šamara.

Hrvatska je odigrala, bez konkurencije, najlošiju utakmicu na turniru. Uz konstantno mučenje u napadu te curenje u obrani dvije su činjenice bile ubitačne - Omeyer je branio kao luđak, a nije bilo nikog tko bi pojedinim našim reprezentativcima ugradio muda. No, to je već neka druga, standardna priča s tek rijetkim iznimkama.

Koliko je očita bila dominacija Francuza, dovoljno će posvjedočiti i podaci o pojedinačnim učincima. Ne treba ići dalje od Omeyerovih 19 obrana, ali spomenuti treba i stopostotnu realizaciju Honrubije i Sorhaindoa te po četiri pogotka Narcissea i Abaloa. Horvat je na koncu utakmicu završio sa šest golova, a Venio Losert s odličnih devet obrana (s obzirom na minutažu). Gdje je problem? U činjenici da su zakazali neki ključni likovi. Najbolji strijelac u Londonu Ivan Čupić cijelu utakmicu ostao je bez pogotka, Domagoj Duvnjak također, uz katastrofalan šut (0/7), a Igor Vori je zabio jedan, i to u posljednjoj sekundi utakmice.

Samu utakmicu izabranici Slavka Goluže otvorili su očajno, a prvi pogodak tek je u šestoj (!) minuti postigao - Jakov Gojun. Inače, da nije bilo Zlatka Horvata daleko bi Hrvatska bila od samo minus 2 gola na poluvremenu (10:12). Horvat je zabio polovicu golova Hrvatske u prvom dijelu.

Uvodne minute drugog dijela pružile su nadu, jer Francuzi su sve teže dolazili do pozicije da uopće opale po golu, ali što to vrijedi kad su se nizale pogreške u napadu (Duvnjak, Vori, pasivni napadi...). Naravno, Francuzi su to iskoristili i pobjegli na 17:13, nakon čega su samo dva puta dozvolili Hrvatskoj primicanje na dva razlike (16:18 i 17:19).

Upravo kod ovog drugog rezultata bila je posljednja prilika za nekakav priključak. Bilo je to na ulasku u posljednjih 10 minuta utakmice, ali opet je uskrsnuo Omeyer, a u 52. i 53. minuti s dva vezana gola Abalo i Narcisse zaključili tužnu priču.

Izvor: index.hr