Leon Benko slavi pogodak bivšem klubu. FOTO: Željko Hajdinjak / CROPIX.

22:12h // 16.09.2012.

Autor članka:
eVarazdin.hr

Željko Hajdinjak / CROPIX

Koprivnički Slaven Belupo u nedjelju je propustio povijesnu priliku - zasjesti na prvo mjesto tablice HNL-a nakon 8. kola. Na domaćem terenu poraženi su od Rijeke, a središnju ulogu u derbiju kola imali su Varaždinci.

U dresu farmaceuta od prve minute započeli su Vugrinec i Glavica, kao i bivši Varteksovac Maras, dok su na drugoj strani u sastavu Elvisa Scorije igrali Brezovec i Benko, ne i Mujanović, koji je ozlijeđen. Uz sve to, ovaj koprivnički derbi sudio je varaždinski sudac Mario Zebec.

Susret je prigodom otvorio Vugrinec, no promašio je, a potom Benko u 13. minuti "trese" mrežu, ali suđeno je zaleđe. Cesarec nekoliko minuta kasnije dovodi Riječane u vodstvo, što je šokiralo domaćine.

Na samom izmaku prvog dijele, varaždinska kombinacija, Brezovec asistira, a Leon Benko pogađa za 0:2 na poluvremenu.

U nastavku igre majstor Vugrinec u 49. minuti iz slobodnjaka maestralno trese mrežu za 1:2, ali brojni napadi Farmaceuta, u kojima je često bio i Glavica, do kraja utakmice nisu urodili plodom. Na samom kraju susreta Močinić i podiže vodstvo Rijeke za konačnih 1:3.

Pogledajte kako je to izgledalo iz objektiva još jednog Varaždinca Željka Hajdinjaka / CROPIX.