Objavljeno: 16.09.2012. 22:12

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Koprivni?ki Slaven Belupo u nedjelju je propustio povijesnu priliku - zasjesti na prvo mjesto tablice HNL-a nakon 8. kola. Na doma?em terenu poraženi su od Rijeke, a središnju ulogu u derbiju kola imali su Varaždinci.

U dresu farmaceuta od prve minute zapo?eli su Vugrinec i Glavica, kao i bivši Varteksovac Maras, dok su na drugoj strani u sastavu Elvisa Scorije igrali Brezovec i Benko, ne i Mujanovi?, koji je ozlije?en. Uz sve to, ovaj koprivni?ki derbi sudio je varaždinski sudac Mario Zebec.

Susret je prigodom otvorio Vugrinec, no promašio je, a potom Benko u 13. minuti "trese" mrežu, ali su?eno je zale?e. Cesarec nekoliko minuta kasnije dovodi Rije?ane u vodstvo, što je šokiralo doma?ine.

Na samom izmaku prvog dijele, varaždinska kombinacija, Brezovec asistira, a Leon Benko poga?a za 0:2 na poluvremenu.

U nastavku igre majstor Vugrinec u 49. minuti iz slobodnjaka maestralno trese mrežu za 1:2, ali brojni napadi Farmaceuta, u kojima je ?esto bio i Glavica, do kraja utakmice nisu urodili plodom. Na samom kraju susreta Mo?ini? i podiže vodstvo Rijeke za kona?nih 1:3.

Pogledajte kako je to izgledalo iz objektiva još jednog Varaždinca Željka Hajdinjaka / CROPIX.