Dabrovi pred 1700 gledatelja u Areni pobijedili Nexe, slavile i Kokice

Objavljeno: 26.04.2014. 21:07

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometaši Varaždina u derbiju kola Lige za prvaka pobijedili su našički Nexe rezultatom 29:28. Uspješna je bila i Koka, pobijedivši Split 36:26...

U uzavreloj atmosferi Arene pred rekordnih 1700 gledatelja rukometaši Varaždina odigrali su fantastičnu utakmicu i na krilima Ante Kuduza (10 pogodaka) pobijedili realno drugu najjaču hrvatsku rukometnu momčad, sudionika SEHA lige, Nexe iz Našica. Konačan rezultat bio je 29:28, a cijela je utakmica bila izrazito neizvjesna. Igralo se praktički gol za gol, na poluvremenu je Varaždin imao prednost 13:11, međutim Našičani su u nekoliko navrata u nastavku izjednačili i utakmicu držali u egalu do same završnice.

Tek pet minuta prije kraja Dabrovi su se ponovno odvojili na dva pogotka razlike, imali priliku podići i na tri pogotka prednosti, međutim fenomenalni Perica Lelić na vratima Nexea (upisao 20 obrana!) držao je goste iz Našica na životu.

Ipak, varaždinski rukometaši uspjeli su u završnici utakmice zadržati minimalnu prednost i pobijediti s tijesnih, ali slatkih 29:28.

Uspješne su bile i rukometašice Koke, upisale su novu pobjedu u Ligi za poredak 1. HRL. Protiv ekipe Splita slavile su s uvjerljivih 36:26, predvođene šesterostrukim strijelcima Domjan, Halili i Tomašek. Pet ih je dodala Dora Kalaus, a zapažen nastup imala je i vratarka Karaula s deset obrana.

Kod gošći, Kežić i Lisica postigle su po sedam pogodaka, no slaba je to utjeha Splićankama nakon uvjerljivog poraza u varaždinskoj Areni. Ovom pobjedom Kokice su učvrstile prvo mjesto u Ligi za poredak.