Dabrovi (ipak) bez bodova na gostovanju kod CO Zagreba

Objavljeno: 17.04.2014. 21:01

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometaši GRK Varaždina otvorili su Ligu za prvaka rukometne Premijer lige 36:29 porazom kod najtrofejnijeg hrvatskoga kluba Croatia osiguranja Zagreb.

Iako je put Zagreba otputovala s pritajenom nadom u senzaciju, uvjerljivo najbolja momčad dosadašnjeg dijela Premijer lige – momčad GRK Varaždina – nije uspjela šokirati velikog favorita, apsolutnog vladara HR-rukometa, CO Zagreb. Varaždinci su samo u prvih 20 minuta držali donekle priključak (14:12), međutim s tri pogotka u nizu Zagreb se odvojio na 17:12 i već na odmoru imao – bilo je već tada jasno – nedostižnih plus šest (20:14).

U nastavku se igralo doslovno gol za gol, u nekoliko je navrata Zagreb otišao na plus osam, na kraju je završilo sa sedam pogodaka viška na domaćoj strani – 36:29. Pojedinačno, uvjerljivo najbolji igrač susreta bio je Ivan Horvat u redovima Varaždina (čak 10 pogodaka iz 13 šuteva, stopostotan s linije sedam metara – 5/5), Vuglac je za Zagreb zabio sedam.

I Zagrebašima i Dabrovima slijedi poduži, desetodnevni uskršnji odmor, nakon kojeg iduće subote varaždinska Arena ugošćuje istinski spektakl, utakmicu Varaždin – Nexe, po mnogima izravni sraz za titulu „prvog pratitelja“ Zagreba, a samim time i plasman u SEHA ligu dogodine.