Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili na spustu za juniore i seniore

Piše: eVarazdin.hr

Objavljeno: 10.04.2013. 10:53

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su u subotu i nedjelju, 6. i 7. travnja na natjecanjima u slalomu i spustu za juniore i seniore koja su održana na rijeci Kupi kod mjesta Osilnica u Sloveniji.

Subotnja natjecanja bila su izborna za sastav juniorskih reprezentacija Hrvatske i Slovenije, a na natjecanjima su nastupili i kajakaši iz Austrije i Engleske pa je kvaliteta bila na vrlo visokom nivou.

Natjecanje je počelo u subotu u jutro kad je na programu bio slalom gdje je u konkurenciji kajaka jednosjeda kod juniora Damian Kukec zauzeo 13. mjesto, a David Rožmarić i Antonio Hiržin plasirali su se na 17. i 18. mjesto. U konkurenciji juniorki Mia Fadiga zauzela je 7. mjesto, a kod seniora Tibor Malašić i Matej Herkov 12. i 13. mjesto.

U popodnevnom terminu održano je natjecanje u klasičnom spustu na stazi dužine 4 kilometra. U konkurenciji juniora u kajaku jednosjedu pobijedio je Damian Kukec, David Rožmarić je zauzeo 3. mjesto, a Antonio Hiržin 4. mjesto.

Pobjedu je ostvarila i Mia Fadiga u konkurenciji juniorki. U konkurenciji kanu dvosjeda kod seniora prvo mjesto osvojili su Elvis Sanjković i Siniša Martinčević, dok je u kajaku jednosjedu Matej Herkov zauzeo 5. mjesto.

U nedjelju je održano natjecanje u slalomu „Pokal Petra Klepca“ na kojem u konkurenciji kajaka jednosjeda kod juniora Antonio Hiržin zauzeo 12. mjesto, Damian Kukec bio je 13. , a David Rožmarić se plasirao na 14. mjesto.