Čak 12 medalja za AK Sloboda na seniorskom Prvenstvu Hrvatske

Objavljeno: 14.07.2014. 10:26

Proteklog je vikenda u Varaždinu održano Pojedina?no prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, a atleti?ari i atleti?arke AK Sloboda odnijeli su ?ak 12 medalja.

Najbolje rezultate na dvodnevnom prvenstvu Hrvatske ostvarila je Lucija Pokos. S osobnim rekordima na 100 m (11.97) i  200 m (24.07) dvostruka je seniorska prvakinja Hrvatske.

Mirko Mi?uda osvojio je drugo mjesto  u bacanju kladiva s  najboljim ovogodišnjim rezultatom 70,3 metara.

Posebno treba istaknuti 400-metrašice Kristinu Dudek i Mariju Hižman koje su sa rezultatima 54.74 i 55.34 osvojile drugo, odnosno tre?e mjesto.

Štafete  4 x 100 ( Jambrovi?, Pokos, Dudek, Hižman ) 46.23 i 4 x 400 m (Jambrovi?, Dudek, Roško, Hižman ) 3.45.90, s novim varaždinskim rekordima osvojile su uvjerljivo prva mjesta.

Drugo mjesto ostvario je i Mirko Hižman u utrci na 100 m – 11.14 isto kao i  Vlatka Sekirnik u utrci na 100 m prepone s rezultatom 14.47.

Danijela Roško osvojila je 3.  mjesto u  utrci na 800 m 2.16.63.

Bron?anu medalju osvojila je i Višnja Buni? u utrci  na 5000 m s rezultatom19.42.58 i na 3000 m s rezultatom 11.19.47.