Slovenac Vauh najbrži na prvom spustu Ivanščica 2011

Piše: evaraždin.hr

Objavljeno: 27.06.2011. 17:01

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

U nedjelju 26.06. je održana prva utrka biciklisti?kog spusta na Ivanš?ici iznad Ivanca, u kojoj je najbolji bio Slovenac Miran Vauh, a najbolji doma?i voza? bio je Nino Dušak na ?etvrtom mjestu...

U subotu se za treninge prijavilo 53 natjecatelja, ali zbog zahtjevnosti staze, i lakših ozljeda zadobivenih pri padu, nekolicina natjecatelje je odustala od daljnjeg natjecanja. Tako je u nedjelju na kvalifikacijama nastupilo 36, a u finalu 33 natjecatelja.

Uvjerljivo najbolji je bio slovenac Miran Vauh (jedan od najboljih slovenskih spustaša) ispred dvojice sunarodnjaka koji su tako?er u vrhu slovenskog spusta.  Doma?i voza?i su ostvarili solidne rezultate, Nino Dušak je zauzeo odli?no ?etvrto mjesto, s malim zaostatkom za tre?im, a Matija Cmre?ak je na svojoj prvoj utrci zauzeo 6. mjesto, te su „naši de?ki“ bili najbolji od hrvatskih predstavnika.

U konkurenciji žena nastupile su dvije natjecateljice. Prvo mjesto je uvjerljivo osvojila Zarja ?ernilogar koja uspješno nastupa na europskim i svjetskim natjecanjima (15.vrijeme ukupno na ovoj utrci), dok je druga bila Dubravka Družeta.

Premda na utrci nije bilo mnogo natjecatelja, što je nadokna?eno njihovom kvalitetom.

Utrku je u nedjelju popratio nekoliko stotinga gledatelja, raspore?enih na nekoliko atraktivnijih lokacija uz stazu. Gledatelji su uživali u nastupu dobrih voza?a, što je potvrdilo i njihovo navijanje uz stazu.

Utrka je održana uz pomo? dvadeset volontera koji su svojim cjelodnevnim angažmanom doprinijeli da sve pro?e u redu, a uz stazu su cijeli vikend dežurali pripadnici Gorske služba spašavanja, no nasre?u nisu imali potreba za intervencijama.

Organizatori iz BBK Ivanš?ica zahvaljuju sponzorima i svima koji su pomogli ovu utrku, bez ?ije pomo?i nebi bilo mogu?e napraviti utrku na ovakvoj razini.