Kadeti STK IGEA-Željezničara postali državni prvaci

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 15.04.2014. 08:43

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Proteklog vikenda 11. do 13. travnja održano je Ekipno i pojedina?no prvenstvo Hrvatske za kadete u organizaciji zagreba?ke Mladosti.

Na turniru su sudjelovali pojedinci i klubovi koji su se preko regionalnih natjecanja uspjeli plasirati na državno prvenstvo.

Klub IGEA-Željezni?ar u sastavu: Marko Vida?ek, Benjamin Podkrajac, Alen Ognjanovi?, i Dominik Piska?, bio je jedan od favorita i za sam naslov.

Bez ve?ih problema ostvarene su pobjede protiv ekipa: STK Pore? 3:0, STK DONAT Zadar 3:1, STK TIS Zagreb 3:1 u me?evima. Uloga favorita time je opravdana, i uvjerljivo su ušli u finale Prvenstva Hrvatske.

U finalu su se Varaždinci susreli sa sportskim rivalima, ekipom STK Dugo Selo, koja je na svom putu tako?er uspješno savladala ekipe Svetog Lovre?a, Slavonskog Broda, i Osijeka.

Finale je bilo dramati?no, izjedna?eno, te puno zanimljivih kvalitetnih poena. Klju?an dvoboj koji je odlu?io i kona?an ishod, bio je sraz dvojice najboljih kadeta, i kadetskih reprezentativaca Hrvatske, me? izme?u Marka Vida?eka (STK IGEA-Željezni?ar) i Luke Martineka (STK Dugo Selo).

Nakon izjedna?ene i napete borbe slavio je Varaždinac Marko Vida?ek 3:2 u setovima. Tom važnom pobjedom otvoren je put ka kona?nom uspjehu. U završnom dvoboju, pri rezultatu 2:2 u me?usobnim susretima suprotstavljenih ekipa, susreli su se Benjamin Podkrajac (STK IGEA-Željezni?ar) i Mislav Martinek (STK Dugo Selo).

Susret je bio pun preokreta, no u kona?nici Benjamin je izborio odlu?uju?u pobjedu za Varaždince, rezultatom 3:2 u setovima. STK IGEA Željezni?ar tom pobjedom osvojio je prvo mjesto te je time zabilježen još jedan veliki uspjeh u povijesti kluba.

U konkurenciji parova uzdanice IGEA-e bili su kombinacija Marko Vida?ek/Benjamin Podkrajac, koji su tako?er slovili za jedne od favorita.

Nakon prve dvije pobjede, u ?etvrtfinalu dogodila se mala nezgoda koja je mogla biti i kobna, no na sre?u nije. Naime, pri o?ekivanom vodstvu u prvom setu za varaždinski par, Benjamin Podkrajac je kod prijema servisa reketom snažno zamahnuo na lopticu i nehotice okrznuo rub stola.

Od siline trzaja puknuo mu je reket, te mu je samo drška ostala u ruci, a lakše je ozlijedio i šaku. Uslijedio je kra?i prekid me?a, a Benjamin je morao zaigrati rezervnim reketom. Tu situaciju protivnici iz zagreba?kih Remeta probali su maksimalno iskoristiti i preokrenuti me? u svoju koristi.

No, Marko i Benjamin, unato? ovom pehu, izdržali su do kraja. Me? koji je trebao biti relativno lagan, završio je pravom dramom u pet setova, no važnu pobjedu u kona?nici su izborili Varaždinci. Nakon ovog susreta, bez ikakvih problema, u polufinalu je svladana ekipa zadarskog Donata 3:0, te u finalu ekipa osje?kog Vodovoda 3:0. Marko Vida?ek i Benjamin Podkrajac time su osvojili i naslov prvaka Hrvatske u konkurenciji parova.

U pojedina?nom dijelu natjecanja plasman na Prvenstvo države tako?er su izborili Marko Vida?ek i Benjamin Podkrajac. Prošavši svoju kvalifikacijsku skupinu bez ve?ih problema, de?ki su ušli u završnicu turnira.

Nakon kvalifikacijskih skupina, susreti glavnog kostura turnira za naslov pojedina?nog prvaka Hrvatske igrali su se na ?etiri dobivena seta. U osmini finala Marko Vida?ek pobijedio je neugodnog protivnika Domagoja Elgera iz Velike Gorice rezultatom 4:1 u setovima, dok je Benjamin Podkrajac u još težem susretu izborio pobjedu protiv Sebastijana Pajtaka iz zagreba?kog TIS-a 4:2 u setovima. U ?etvrtfinalu Marku je protivnik bio Dominik Draži? iz Osijeka.

Marko u tom me?u nikako nije mogao prona?i svoju igru i pravi ritam pa je me? bio puno napetiji nego što se o?ekivalo. No u kona?nici Marko je slavio rezultatom 4:2 u setovima. Benjamin je u ?etvrtfinalu porazio Filipa Miljatovi?a iz zadarskog Donata rezultatom 4:2 u setovima. U polufinalu bez ikakvih problema Marko je pobijedio Mislava Martineka STK Dugo Selo, rezultatom 4:0 u setovima, te se time plasirao u svoje tre?e finale na turniru, a time je osvojio i titulu najuspješnijeg igra?a na Prvenstvu Hrvatske ukupno. Benjamin je u polufinalu naišao na Luku Martineka iz Dugog Sela. Unato? pruženom otporu i solidnoj igri, poražen je rezultatom 4:1, te je time osvojio i odli?no 3. mjesto u pojedina?noj konkurenciji.

Finalni susret Prvenstva Hrvatske pripao je dvojici najboljih kadeta Hrvatske. Marko Vida?ek i Luka Martinek odigrali su odli?an me? pun preokreta u napetoj borbi doslovno do zadnjeg poena.

Luka je krenuo bolje u me? i poveo 2:0 u setovima, i ve? kad se ?inilo da ?e taj me? oti?i u jednome smjeru, Marko se vra?a te odli?nom igrom u idu?a tri seta okre?e rezultat na 3:2 u setovima. Šesti set pripao je Luki Martineku, a u odlu?uju?em sedmom setu vi?ena je igra zavidne razine te napeta borba za svaki poen. Obojica igra?a imala su nekoliko me? lopti, a u kona?nici je ovaj put slavio Luka pobjedom u sedmom setu 13:11 u poenima, te ukupnim rezultatom 4:3 u setovima. Ovime je Varaždinac Marko Vida?ek ostvario titulu kadetskog viceprvaka Hrvatske.