1. ŽNL: Plitvica osigurala naslov prvaka i kvalifikacije za 3. HNL

Objavljeno: 05.06.2013. 21:19

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:31

Neriješenim rezultatom u Sv. Iliji, Plitvica Gojanec potvrdila je naslov prvaka 1. ŽNL Varaždin. Čestitke Gojančanima na osvojenom naslovu prvaka...

Nakon Sračinca u nedjelju Plitvica je morala na noge još jednoj neugodnoj ekipi - Obrešu, koji igra kao preporođen od dolaska Samira Toplaka, na mjesto "savjetnika". Formu iz posljednjih utakmica rastrčani Obreš potvrdio je i protiv lidera, odigravši vrlo dobru utakmicu. Plitvica je povela golom Nine Melnjaka, da bi domaćin izjednačio golom Matije Cepanca predkraj poluvremena.

U nasavku se rezultat nije mijenjao, domaćin je bio nešto aktivniji, ali obrana "majstora s ledina" izdržala je do kraja susreta te se rezultat nije mijenjao za visoko uzdignute ruke igrača Plitvice i početak slavlja.

Zelengaj je također slavio, kod kuće protiv Zadrugara, nakon 1:1 iz prvog poluvremena, dvama golovima Mlakara. Razlika na tablici je uoči posljednjeg kola u nedjelju tri boda, što je nedostižno jer je Plitvica bolja u međusobnom omjeru protiv "zelenih".

Bednja je bila uvjerljiva protiv Sloge, gdje je Karlo Kutnjak postigao tri od četiri pogotka Beletinčana. Slavila je i Dubravka u Šemovcu, pa je ostalo otvoreno pitanje četvrtoplasirane ekipe lige. Rudar je očekivano pobijedio "utopljenika" Udarnika 32, a pobjedom u posljednjoj minuti Dinamo nije uspio izbjeći ostanak.

Rastrčani mladi Nedeljanec s čak 10:0 pobijedio je lanjskog prvaka Novog Marofa te u velikom stilu završio domaći dio sezone.