1. ŽNL: Plitvici nedostaje tek jedan bod, Nedeljanec osigurao ostanak

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 03.06.2013. 12:29

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:16

U 28. kolu 1. ŽNL Varaždin vodeća Plitvica i Zelengaj nastavili su s pobjedama, no kako su do kraja prvenstva ostala dva gola, Gojančani se nalaze pred potvrdom naslova prvaka...

Plitvica je igrala s odličnim Sračincem, a Srakari su i prvi stigli u vodstvo, preko Šmica, koji koristi grešku obrane Plitivice. Ipak, domaćin se vraća u utamicu, golovima iz prekida, gdje su strijelci bili Nino Melnjak i Petar Kocijan za 2:1 na odmoru. U nastavku autogolom iskusnog Kuhara, Plitvica povećava na 3:1, no Sračinec ubrzo smanjuje na 3:2. Iako su i jedni i drugi imali još prigoda do kraja utakmice, rezultat se ipak nije mijenjao.

- Bilo nam je teško danas, Sračinec je odlična ekipa, znali smo to i prije, stoga smo se morali prilično potruditi na ovoj utakmici. Idemo dalje, prvi smo na tablici, a očekujem u srijedu, nastavak dobrih igara i potvrdu naslova - istaknuo je prvi strijelac Plitvice i prvi strijelac lige Nino Melnjak.

I drugoplasirani Zelengaj je slavio u ovom kolu, na gostovanju u Novom Marofu, gdje su pobijedili rezultatom 1:4. Zelengaj je rano stigao u vodstvo, preko vodećeg strijelca Mlakara, no iskusni Dražen Peharda je poravnao omjer za Novomarofčane do poluvremena. U nastavku "zeleni" slamaju protivnika, zahvaljujući još jednom golu Mlakara te golovima Soldateka i Barića, za konačnih 1:4.

- Nećemo se predati do kraja. Teoretska šansa još uvijek postoji, a mi ćemo pošteno odigrati do kraja cijelo prvenstvo, kako smo igrali i od početka - rekao je Vjekoslav Vitez, predsjednik Zelengaja.

Plitvica ima šansu u srijedu u Svetom Iliji protiv neugodnog Obreša potvrditi naslov, dok Zelengaj igra kod kuće protiv Zadrugara.

Od ostalih utakmica, u derbiju kola u Turčinu, Dubravka i Bednja odigrali su bez pogodaka, Jalžabet je bio uvjerljiv protiv Poleta, dok je Sloga tek na samom kraju utakmice pobijedila Rudar 47, kao i Zadrugar Šemovčane.

Svoj pobjednički niz nastavio je i Obreš, Samira Toplaka, novom gostujućom pobjedom, a u gostima je slavio i poletni Nedeljanec, pobjedom u Babincu rješivši sve dvojbe oko ostanka u ligi.

Rezultati 28. kola: Jalžabet – Polet 5:1, Plitivica – Sračinec 3:2, Udarnik – Obreš 0:4, Sloga – Rudar 2:1, Dubravka – Bednja 0:0, Zadrugar – Mladost 3:2, Novi Marof – Zelengaj 1:4, Dinamo – Nedeljanec 2:4.

Poredak: 1. Plitvica 70, 2. Zelengaj 65, 3. Rudar 60, 4. Dubravka 49, 5. Bednja 47, 6. Jalžabet 42, 7. Novi Marof 42, 8. Obreš 39, 9. Sloga 39, 10. Polet 37, 11. Zadrugar 31, 12. Sračinec 30, 13. Nedeljanec 28, 14. Dinamo 22, 15. Mladost 19, 16. Udarnik 15.